Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet
Vinted przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia naszym użytkownikom poczucia bezpieczeństwa. Proaktywnie tworzymy narzędzia i zasady, które pomagają funkcjonować naszej społeczności - bez względu na to, czy kupujesz, czy sprzedajesz. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o kluczowych procesach bezpieczeństwa na Vinted.
Ochrona kupujących
Wszystkie płatności przetwarzane przez Vinted są objęte Ochroną Kupujących. W jej skład wchodzą: polityka zwrotu środków, bezpieczne płatności i obsługa klienta. Koszt Ochrony Kupujących to stała opłata w wysokości 2,90 zł plus 5% ceny kupowanego przedmiotu.
Polityka zwrotu kosztów
Zwrócimy ci pieniądze, jeśli kupiony przedmiot nie zostanie wysłany, dotrze uszkodzony lub nie będzie zgodny z opisem. Na zgłoszenie problemu z zamówieniem masz dwa dni. Przy braku dodatkowych uzgodnień koszty zwrotu pokrywa kupujący. Dowiedz się więcej na temat polityki zwrotu środków i przedmiotów na Vinted.
Bezpieczne płatności
Wszystkie płatności za dodatkowe usługi na Vinted (podbicia i sugerowane oferty) są szyfrowane. Gwarantuje to nasz zaufany partner Mangopay, który posiada technologię monitorującą, czy pieniądze zostały właściwie wysłane i odebrane.
Nasze wsparcie
Możesz skontaktować się z nami 24 godziny na dobę i oczekiwać odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Nasz zespół rozpatrzy każdy problem, aż do jego rozwiązania. Aby uzyskać krótkie porady, odwiedź nasze Centrum Pomocy.
Gwarancja bezpieczeństwa
Narzędzia antyspamowe
Nasze systemy zapobiegawczo weryfikują treści i zatrzymują te, które są nieodpowiednie. Podobnie jak filtry antyspamowe na twojej skrzynce email nasze systemy automatycznie blokują niewłaściwe treści, tak by nie trafiały do twoich wiadomości.
Ochrona danych osobowych
Przechowujemy jedynie najbardziej niezbędne informacje na temat naszych użytkowników. Są one w pełni zabezpieczone, a ty w każdej chwili możesz wystąpić o udostępnienie pełnego zakresu danych na temat twojego profilu.
Ocena ryzyka
Posiadamy narzędzia, które pozwalają nam wychwycić i natychmiast ocenić podejrzane aktywności, oferty i zamówienia. Dzięki temu Zespół Vinted może podjąć działania zanim dojdzie do jakichkolwiek naruszeń.
Ułatwiamy budowanie zaufania wśród naszej społeczności
Komunikacja
Dzięki systemowi bezpiecznego wysyłania wiadomości na Vinted możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat przedmiotu, który zamierzasz kupić. Po prostu napisz do dowolnego użytkownika – pamiętaj, że uprzejmość nic nie kosztuje, a znacząco zwiększy zaufanie osoby po drugiej stronie.
Komentarze
Użytkownicy Vinted mają możliwość wystawienia komentarza po każdej zakończonej transakcji. Dlatego oceny, które widzisz na profilach innych użytkowników, są nie tylko aktualne, ale i oparte na realnym doświadczeniu odbytej transakcji. Pamiętaj o tej możliwości i wystaw komentarz, gdy tylko otrzymasz zamówienie. Bardzo prawdopodobne, że druga strona również oceni zawartą z tobą transakcję.
Zweryfikuj konto
Jeśli chcesz błyskawicznie stać się wiarygodnym użytkownikiem Vinted, poświęć chwilę i zweryfikuj swoje konto. Podobnie, jeśli chciałbyś sprawdzić, czy inny użytkownik zweryfikował swoje dane osobowe, kliknij na jego profil.
Bądź aktywny
Postaraj się uzupełnić swój profil w całości - bycie aktywnym użytkownikiem zwiększa zaufanie i może przyczynić się do wzrostu sprzedaży. Jeśli zauważysz, że coś odbiega od standardów naszej społeczności, zgłoś to flagą. Dzięki temu Zespół Vinted szybko zajmie się tą sprawą.
Warto wiedzieć
Kupowanie - porady
Naucz się jak skutecznie ocenić, czy sprzedawca jest zaufany, jak uzyskać dodatkowe informacje o przedmiotach i jak bezpiecznie dokonywać płatności.
Sprzedaż - wskazówki
Dowiedz się jak zbudować zaufany profil, w jaki sposób komunikować się z kupującymi i jak wyeliminować wszelkie przeszkody na drodze do pomyślnej sprzedaży.