Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet

Vinted przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia naszym użytkownikom poczucia bezpieczeństwa. Proaktywnie tworzymy narzędzia i zasady, które pomagają funkcjonować naszej społeczności – bez względu na to czy kupujesz, czy sprzedajesz. Oto wszystko, co warto wiedzieć o kluczowych procesach bezpieczeństwa na Vinted.

Ochrona Kupujących

Wszystkie płatności przetwarzane przez Vinted są objęte Ochroną kupujących. W jej skład wchodzą: polityka zwrotu pieniędzy, bezpieczne płatności i obsługa klienta. Sprawdź, jak obliczamy opłatę za Ochronę Kupujących

Polityka zwrotu środków

Zwrócimy ci pieniądze, jeśli kupiony przedmiot nie dotrze, okaże się uszkodzony lub będzie niezgodny z opisem. Na zgłoszenie problemu z zamówieniem masz dwa dni. Przy braku dodatkowych uzgodnień koszty zwrotu pokrywa kupujący. Dowiedz się więcej na temat polityki zwrotu środków i przedmiotów na Vinted.

Bezpieczne transakcje

Twoje pieniądze są zabezpieczone na cały czas trwania transakcji. Wszystkie płatności dokonywane przez Vinted są szyfrowane. Przetwarzają je nasi zaufani partnerzy płatniczy, którzy dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych zapewniają bezpieczne wysyłanie i otrzymywanie płatności.

Nasze wsparcie

Możesz skontaktować się z nami o dowolnej porze przez 7 dni w tygodniu. Dokładamy wszelkich starań, by doprowadzić każdą sprawę do rozwiązania. Szybkie wskazówki znajdziesz w naszym Centrum Pomocy.

Gwarancja bezpieczeństwa

Narzędzia antyspamowe

Nasze systemy zapobiegawczo weryfikują treści i zatrzymują te, które są nieodpowiednie. Podobnie jak filtry antyspamowe na twojej skrzynce e-mail nasze systemy automatycznie blokują niewłaściwe treści, tak by nie trafiały do twoich wiadomości.

Ochrona danych

Traktujemy twoją prywatność bardzo poważnie. Szczegółowe informacje na temat tego, jak przetwarzamy twoje dane osobowe i jakie prawa przysługują ci w tym zakresie, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Ocena ryzyka

Korzystamy z analityki predyktywnej, dzięki której próbujemy wychwycić podejrzane aktywności, ogłoszenia i zamówienia, na przykład dotyczące nielegalnych lub niebezpiecznych produktów. Nasz zespół stara się reagować szybko i za pomocą skutecznych narzędzi.

Ułatwiamy budowanie zaufania wśród naszej społeczności

Komunikacja

Dzięki systemowi bezpiecznego wysyłania wiadomości na Vinted możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat przedmiotu, który zamierzasz kupić. Po prostu napisz do dowolnego użytkownika – pamiętaj, że uprzejmość nic nie kosztuje, a znacząco zwiększy zaufanie osoby po drugiej stronie.

Komentarze

Użytkownicy Vinted mają możliwość wystawienia opinii po każdej zakończonej transakcji. Dlatego oceny, które widzisz na profilach innych użytkowników, są nie tylko aktualne, ale i oparte na realnym doświadczeniu odbytej transakcji. Pamiętaj o tej możliwości i wystaw opinię, gdy tylko otrzymasz zamówienie. Bardzo prawdopodobne, że druga strona również oceni waszą transakcję.

Zweryfikuj konto

Jeśli chcesz błyskawicznie wzmocnić swoją wiarygodność na Vinted, poświęć chwilę i zweryfikuj swoje konto. Informację o tym, czy inny użytkownik zweryfikował swoje konto, znajdziesz na jego profilu.

Bądź aktywna/y

Postaraj się uzupełnić swój profil w całości – częsta aktywność na koncie zwiększa zaufanie i może przyczynić się do wzrostu sprzedaży. A jeśli zauważysz, że coś odbiega od standardów naszej społeczności, zgłoś to naszemu zespołowi, który przyjrzy się sprawie.

Warto wiedzieć

Kupowanie – porady

Dowiedz się, jak skutecznie ocenić, czy warto zaufać sprzedającemu, jak uzyskać dodatkowe informacje o przedmiotach i jak bezpiecznie dokonywać płatności.
Wszystko o bezpiecznych zakupach

Sprzedaż – wskazówki

Dowiedz się, jak zbudować zaufany profil, w jaki sposób komunikować się z kupującymi i jak wyeliminować wszelkie przeszkody na drodze do pomyślnej sprzedaży.
Dowiedz się, jak bezpiecznie sprzedawać >