Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet
Vinted przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia naszym użytkownikom poczucia bezpieczeństwa. Proaktywnie tworzymy narzędzia i zasady, które pomagają funkcjonować naszej społeczności – bez względu na to czy kupujesz, czy sprzedajesz. Oto wszystko, co warto wiedzieć o kluczowych procesach bezpieczeństwa na Vinted.
Ochrona kupujących
Wszystkie płatności przetwarzane przez Vinted są objęte Ochroną kupujących. W jej skład wchodzą: polityka zwrotu pieniędzy, bezpieczne płatności i obsługa klienta. Koszt Ochrony Kupujących to stała opłata w wysokości 2,90 zł plus 5% ceny kupowanego przedmiotu.
Polityka zwrotu środków
Zwrócimy ci pieniądze, jeśli kupiony przedmiot nie zostanie wysłany, dotrze uszkodzony lub nie będzie zgodny z opisem. Na zgłoszenie problemu z zamówieniem masz dwa dni. Przy braku dodatkowych uzgodnień koszty zwrotu pokrywa kupujący. Dowiedz się więcej na temat polityki zwrotu środków i przedmiotów na Vinted.
Bezpieczne płatności
Wszystkie płatności za dodatkowe usługi na Vinted (podbicia i sugerowane oferty) są szyfrowane. Gwarantuje to nasz zaufany partner Adyen, który posiada technologię monitorującą, czy pieniądze zostały właściwie wysłane i odebrane.
Nasze wsparcie
Możesz skontaktować się z nami 24 godziny na dobę i oczekiwać odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Nasz zespół rozpatrzy każdy problem i postara się znaleźć rozwiązanie. Szybkie wskazówki i porady znajdziesz w naszym Centrum Pomocy.
Gwarancja bezpieczeństwa
Narzędzia antyspamowe
Nasze systemy zapobiegawczo weryfikują treści i zatrzymują te, które są nieodpowiednie. Podobnie jak filtry antyspamowe na twojej skrzynce e-mail nasze systemy automatycznie blokują niewłaściwe treści, tak by nie trafiały do twoich wiadomości.
Ochrona danych
Traktujemy twoją prywatność bardzo poważnie. Szczegółowe informacje na temat tego, jak przetwarzamy twoje dane osobowe i jakie prawa przysługują ci w tym zakresie, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Ocena ryzyka
Korzystamy z analityki predyktywnej, dzięki której próbujemy wychwycić podejrzane aktywności, ogłoszenia i zamówienia, na przykład dotyczące nielegalnych lub niebezpiecznych produktów. Nasz zespół stara się reagować szybko i za pomocą skutecznych narzędzi.
Ułatwiamy budowanie zaufania wśród naszej społeczności
Komunikacja
Dzięki systemowi bezpiecznego wysyłania wiadomości na Vinted możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat przedmiotu, który zamierzasz kupić. Po prostu napisz do dowolnego użytkownika – pamiętaj, że uprzejmość nic nie kosztuje, a znacząco zwiększy zaufanie osoby po drugiej stronie.
Komentarze
Użytkownicy Vinted mają możliwość wystawienia komentarza po każdej zakończonej transakcji. Dlatego oceny, które widzisz na profilach innych użytkowników, są nie tylko aktualne, ale i oparte na realnym doświadczeniu odbytej transakcji. Pamiętaj o tej możliwości i wystaw komentarz, gdy tylko otrzymasz zamówienie. Bardzo prawdopodobne, że druga strona również oceni zawartą z tobą transakcję.
Zweryfikuj konto
Jeśli chcesz błyskawicznie wzmocnić swoją wiarygodność na Vinted, poświęć chwilę i zweryfikuj swoje konto. Informację o tym, czy inny użytkownik zweryfikował swoje konto, znajdziesz na jego profilu.
Bądź aktywna/y
Postaraj się uzupełnić swój profil w całości – częsta aktywność na koncie zwiększa zaufanie i może przyczynić się do wzrostu sprzedaży. A jeśli zauważysz, że coś odbiega od standardów naszej społeczności, zgłoś to naszemu zespołowi, który przyjrzy się sprawie.
Warto wiedzieć
Kupowanie – porady
Dowiedz się, jak skutecznie ocenić, czy warto zaufać sprzedającemu, jak uzyskać dodatkowe informacje o przedmiotach i jak bezpiecznie dokonywać płatności.
Sprzedaż – wskazówki
Dowiedz się, jak zbudować zaufany profil, w jaki sposób komunikować się z kupującymi i jak wyeliminować wszelkie przeszkody na drodze do pomyślnej sprzedaży.