Oczekujące środki

Po opłaceniu przedmiotu przez kupującego pieniądze pojawiają się w Portfelu Vinted sprzedającego ze statusem „Oczekujące środki”. 

Te środki są przechowywane przez Vinted do momentu sfinalizowania zamówienia. Zamówienie zostaje zakończone:

  • Gdy kupujący naciśnie przycisk Wszystko OK po otrzymaniu przedmiotu
  • 2 dni po dostarczeniu przedmiotu, jeśli kupujący nie zgłosi żadnych zastrzeżeń.

Kiedy zamówienie zostanie zakończone, status płatności zmienia się na „Dostępne środki”.

Tylko pieniądze mające status „Dostępne środki” mogą zostać wykorzystane.

Uwaga
Zamówienie zostało zakończone, ale środki wciąż mają status „Oczekujące”? To oznacza, że musisz aktywować swój Portfel Vinted.
Dostępne środki

Sprzedający może korzystać tylko z „Dostępnych środków”. Pieniądze można wypłacić na swoje konto bankowe lub wykorzystać podczas kolejnego zakupu na Vinted.

Jeśli nie wypłacisz pieniędzy na konto bankowe, ich suma zostanie automatycznie doliczona do twojego następnego zakupu na Vinted. Uwaga: środki z Portfela mogą być wykorzystane do zapłaty za przedmioty innych użytkowników (w tym do pokrycia opłaty za ochronę kupujących i kosztu wysyłki).

Dlaczego to robimy

Wstrzymywanie dostępności środków jest częstą praktyką na internetowych platformach sprzedażowych. Stosujemy ją, aby zapewnić bezpieczeństwo na Vinted zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

Jeśli coś pójdzie nie tak, możemy zwrócić pieniądze kupującemu zgodnie z naszą Polityką Zwrotów. Strony mogą jednak zawsze uzgodnić inne rozwiązanie.

Twoje środki i prywatne dane są bezpieczne i nigdy nie zostaną ujawnione.

Czy ta odpowiedź była pomocna? lub
Napisz do nas