Portfel Vinted: jak to działa

Portfel Vinted to bezpieczny wirtualny portfel, który umożliwia osobie sprzedającej:

  1. Otrzymywanie pieniędzy zarobionych ze sprzedaży
  2. Płacenie za przedmioty kupowane na Vinted
  3. Wypłacanie znajdujących się w nim środków na konto bankowe

Portfel Vinted nie jest niezbędny do kupowania na Vinted. Oferujemy też inne metody płatności. Nie można też doładowywać go dodatkowymi środkami – służy tylko do przechowywania pieniędzy zarobionych na Vinted.

Otrzymywanie płatności za sprzedane przedmioty
  1. Osoba kupująca płaci za przedmiot → Płatność pojawia się w Portfelu Vinted osoby sprzedającej ze statusem „oczekujące środki”
  2. Zamówienie zostaje zakończone w momencie, gdy: osoba kupująca klika przycisk Wszystko OK po otrzymaniu przedmiotu / 2 dni po doręczeniu przedmiotu, jeśli osoba kupująca pozostanie nieaktywna / w przypadku, gdy osoba kupująca zgłosi zastrzeżenia, po znalezieniu rozwiązania → Płatność zmienia status z „oczekujące środki” na „dostępne środki”
  3. Kiedy środki staną się dostępne w Portfelu osoby sprzedającej, może ona:
Dlaczego używamy takiego rozwiązania?

Nasz dostawca usług płatniczych Adyen opóźnia przekazanie płatności osobie sprzedającej do czasu, aż osoba kupująca otrzyma opłacony przedmiot. Takie tymczasowe zatrzymanie środków to standardowa praktyka na internetowych platformach handlowych.

To rozwiązanie zabezpiecza osobę kupującą, dając jej pewność, że otrzyma opłacony przedmiot. Jeśli coś pójdzie nie tak, możemy zwrócić jej środki (choć zawsze istnieje możliwość ustalenia innego rozwiązania między stronami transakcji). Dzięki temu Vinted zabezpiecza i chroni zarówno kupujących, jak i sprzedających.

O naszym dostawcy usług płatniczych

Adyen, N.V. o licencjonowany bank nadzorowany przez holenderski bank centralny (De Nederlandsche Bank). Firma Adyen dostarcza i zarządza Portfelem Vinted w ramach świadczonej przez nią usługi finansowej.

Chcesz zacząć sprzedawać i korzystać z Portfela Vinted? Musisz aktywować swój Portfel i zaakceptować regulamin Adyen, a przez to stać się klientem/ką Adyen.

To oznacza, że jako Vinted nie bierzemy udziału w przetwarzaniu i przechowywaniu twoich pieniędzy. Pozostawiamy to specjalistom w zakresie usług finansowych, którzy zapewniają ci bezpieczeństwo i ochronę.
Napisz do nas