Twój przewodnik po DAC7 🇪🇺

DAC7 to unijna dyrektywa dotycząca internetowych platform handlowych takich jak Vinted. Zapoznaj się z tymi informacjami, aby dowiedzieć się, co DAC7 oznacza dla ciebie, i dokończ swój raport, jeśli ten obowiązek dotyczy cię jako osoby sprzedającej.

Co należy wiedzieć

DAC7 to unijna dyrektywa

Internetowe platformy handlowe działające na terenie UE są prawnie zobowiązane do gromadzenia i raportowania określonych informacji o sprzedających. Vinted musi raportować informacje o sprzedających, których dotyczy dyrektywa, do litewskiego organu podatkowego, który przekaże je odpowiednim organom w krajach poszczególnych sprzedających.

DAC7 nie wpływa na twoją sytuację podatkową

Przesłanie raportu DAC7 w żaden sposób nie zmieni twoich zobowiązań podatkowych, a w przypadku większości osób sprzedających konieczność zapłacenia podatku od sprzedaży na Vinted jest mało prawdopodobna.

DAC7 dotyczy sprzedających, którzy zrealizowali 30 transakcji...

Jeśli w ciągu jednego roku kalendarzowego zrealizujesz przynajmniej 30 transakcji sprzedażowych, mamy obowiązek zgromadzić twoje dane na potrzeby DAC7 – bez względu na łączną sumę uzyskanych zarobków.

... lub zarobili 2000 euro na sprzedaży przedmiotów

Jeśli w ciągu jednego roku kalendarzowego zarobisz więcej niż równowartość 2000 euro ze sprzedaży, mamy obowiązek zgromadzić twoje dane na potrzeby DAC7 – bez względu na liczbę zrealizowanych transakcji.

Dane sprzedających są bezpiecznie przechowywane

Wstępnie wypełniamy każdy raport DAC7 danymi, które już posiadamy. Wystarczy, że sprawdzisz ich poprawność i dodasz swój identyfikator podatkowy, a następne prześlesz raport. Twój identyfikator podatkowy jest zabezpieczony poprzez szyfrowanie, a my wykorzystamy go wyłącznie do celów związanych z DAC7.

Nieprzesłanie raportu wiąże się z ograniczeniem konta

Jesteśmy prawnie zobowiązani do zablokowania sprzedającym dostępu do zarobionych środków, jeśli nie prześlą raportu DAC7 w wyznaczonym terminie. Po pewnym czasie blokowana jest im także możliwość dalszej sprzedaży. Prześlij swój raport na czas, żeby móc dalej zarabiać na Vinted!

Sprawdź przepisy podatkowe obowiązujące w Twoim kraju UE.

W przypadku większości użytkowników konieczność zapłacenia podatku od sprzedaży na Vinted jest mało prawdopodobna.

Przeprowadzimy cię przez cały proces krok po kroku

Przygotujemy twój raport

Wyjaśnimy, jak opodatkowana jest sprzedaż z drugiej ręki

Ostatnia sprawa...

Wstępnie wypełniliśmy raporty naszych sprzedających, których dotyczy dyrektywa DAC7. Jeśli dotyczy również ciebie, wystarczy, że sprawdzisz poprawność danych i podasz swój identyfikator podatkowy, a następnie prześlesz raport.