Reguły katalogu Vinted

Robimy, co w naszej mocy, by stworzyć na Vinted przyjazne i bezpieczne miejsce do sprzedaży, zakupu i wymiany rzeczy z drugiej ręki. Dlatego oczekujemy od naszych użytkowników stosowania się do poniższych zasad podczas zamieszczania ogłoszeń.

Przedstawione tu zasady są częścią naszego Regulaminu akceptowanego przez użytkownika w momencie założenia konta na Vinted.

 

DOZWOLONE PRZEDMIOTY

 

Na Vinted możesz sprzedawać:

  • Damskie, męskie i dziecięce ubrania, obuwie i akcesoria
  • Dziecięce zabawki, meble i sprzęt do opieki
  • Nowe, nieotwarte kosmetyki i produkty do makijażu oraz urządzenia i przyrządy kosmetyczne
  • Małe urządzenia elektroniczne i związane z nimi akcesoria, np. słuchawki, zegarki smartwatch, etui na telefon itp.
  • Przedmioty do domu, takie jak tekstylia domowe, zastawy stołowe i akcesoria wnętrzarskie
  • Artykuły rozrywkowe, takie jak gry komputerowe, konsole i akcesoria, książki, gry, puzzle, muzyka i video
  • Artykuły dla zwierząt domowych, takie jak ubranka, akcesoria, legowiska, akcesoria do podróży i zabawki

Jeśli produkt, który sprzedajesz, miał oryginalne dołączoną instrukcję lub listę ostrzeżeń i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, koniecznie wyślij je osobie kupującej razem z przedmiotem.

Zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji listy dozwolonych i niedozwolonych przedmiotów na Vinted. Jeśli uznamy, że dany przedmiot narusza nasz regulamin, możemy go usunąć, nawet jeśli nie został wymieniony na poniższej liście.

Dodatkowo przedmioty dozwolone w ramach niniejszych Reguł Katalogu przed wystawieniem ich na platformie Vinted muszą zostać wprowadzone zgodnie z prawem do obrotu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG, w którego skład wchodzą państwa Unii Europejskiej, Islandia, Liechtenstein i Norwegia) lub zostać zgodnie z prawem importowane na terytorium EOG z państwa trzeciego (w tym z Wielkiej Brytanii). Przedmioty nie mogą zostać wprowadzone do obrotu w EOG poprzez sprzedaż na Vinted.

 

NIEDOZWOLONE PRZEDMIOTY

 

Na Vinted nie możesz sprzedawać (ta lista nie jest wyczerpująca i powinna być traktowana wyłącznie jako zestaw wytycznych):

 

Upewnij się, że twoje ogłoszenia i przedmioty są w pełni zgodne z regułami naszego katalogu. Inni użytkownicy mogą zgłosić ogłoszenie, które zdaje się je naruszać, do rozpatrzenia przez Vinted. Jeśli twój przedmiot rzeczywiście okaże się niezgodny z zasadami, nasz zespół może go usunąć bądź ukryć. To może się z kolei wiązać z dodatkowymi konsekwencjami, takimi jak zawieszenie lub zablokowanie twojego konta. Z podobnymi konsekwencjami może spotkać się wysyłanie innym użytkownikom wiadomości promujących sprzedaż przedmiotów znajdujących się na liście niedozwolonych. Więcej informacji znajdziesz w naszych Standardach społeczności

Uwaga: jeśli podbijesz ogłoszenie naruszające zasady korzystania z naszego katalogu, które uznamy za stosowne ukryć lub usunąć, nie będziemy mogli zwrócić ci poniesionych kosztów podbicia.

 

ZASADY OGÓLNE

 

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany opisanych powyżej zasad wedle naszego uznania bez informowania cię o tym z wyprzedzeniem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zasad korzystania z katalogu, napisz do nas – z chęcią pomożemy.

Uwaga: jeśli trafisz na ogłoszenie zdające się naruszać powyższe zasady, będziemy wdzięczni za jego zgłoszenie.