Reklamy
Reguły katalogu Vinted

​vinted.pl  to miejsce do kupowania, sprzedawania i wymiany ubrań z drugiej ręki. Wystawianie ofert na vinted.pl jest całkowicie darmowe!

Chcemy mieć, pewność, że vinted.pl pozostanie przyjaznym i bezpiecznym miejscem, więc prosimy wszystkich użytkowników o stosowanie się do zasad panujących na vinted.pl, jeśli zdecydują się na dodanie przedmiotu do naszego katalogu.

Obecnie dopuszczamy odzież damską, męską i dziecięcą, obuwie, akcesoria. Zezwalamy również na zabawki, sprzęt do opieki nad dziećmi i meble do pokoju dziecięcego. Ponadto pozwalamy również na kosmetyki, akcesoria technologiczne oraz produkty kosmetyczne i gadżety.

vinted.pl  zastrzega sobie prawo do określenia, jakie przedmioty są i które nie mogą być wystawiane na naszej platformie w żadnym momencie. Jeśli uznamy, że wymienione poniżej przedmioty są obraźliwe, naruszają nasze warunki lub są w jakikolwiek inny sposób stanowią zagrożenie, którego nie jesteśmy gotowi podjąć, możemy usunąć produkty, które nie są wymienione poniżej.

Lista przedmiotów zabronionych i objętych ograniczeniami nie jest wyczerpująca i ma jedynie charakter orientacyjny. Może ulec zmianie bez powiadomienia.

W tabelce poniżej wymieniono przedmioty zabronione w katalogu vinted.pl:

Nie pozwalamy na:
Nieoryginalne przedmioty, tj. podróbki i nieautoryzowane repliki prawdziwych produktów.
Próbki lub artykuły promocyjne, które otrzymano za darmo, w tym artykuły z tzw. “Beauty box”.
Leki, witaminy, suplementy diety.
Jedzenie, napoje.
Narkotyki, wyroby tytoniowe, takie jak papierosy, cygara, fajki, e-papierosy, vape lub inne przedmioty i akcesoria związane z paleniem.
Nazistowskie, faszystowskie mundury i akcesoria.
Higiena osobista:
Używana biżuteria / piercing do języka, brwi, nosa, warg i okolic intymnych.
Wszystkie kosmetyki(w tym perfumy, kosmetyki do makijażu, kremy, balsamy, produkty do włosów), które były używane lub nie znajdują się w oryginalnym opakowaniu. Ta zasada obowiązuje niezależnie od tego, czy produkty te miały bezpośredni kontakt ze skórą, czy też nie. Kosmetyki, perfumy i artykuły kosmetyczne, które były używane tylko raz, również podlegają tej zasadzie.
Używane gąbki do makijażu, pędzle kosmetyczne lub aplikatory, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.
Własnoręcznie robione kosmetyki.
Soczewki kontaktowe (w tym płyny i opakowania do soczewek).
Zmywacz do paznokci.
Maszynki do golenia.
Podpaski, tampony, kubki menstruacyjne itp.
Przedmioty niezwiązane z modą, urodą, opieką nad dziećmi:
Produkty elektroniczne i high-tech, takie jak telefony komórkowe, komputery, aparaty fotograficzne, powerbanki, kable, telewizory, głośniki, z wyjątkiem elektrycznych gadżetów upiększających i akcesoriów, takich jak słuchawki, inteligentne zegarki, etui na telefony i podobne przedmioty.
Sprzęt sportowy dla dorosłych, taki jak rowery, narty, deski snowboardowe, ciężarki itp.
Sprzęt domowy i akcesoria do domu, artykuły gospodarstwa domowego dla dorosłych.
Książki, czasopisma i artykuły papiernicze dla dorosłych.
Katalogi sprzedaży i produkty zamawiane, profesjonalne usługi lub wszelkie inne reklamy promujące działalność komercyjną.
Puste worki przeciwkurzowe, pudełka, papierowe torby na zakupy.
Zestawy lub pakiety niespodzianek.
Materiały o charakterze seksualnym, takie jak zabawki erotyczne i przedmioty związane z fetyszem.
Zwierzęta, akcesoria i odzież dla zwierząt.
Bilety na wydarzenia, karty podarunkowe i kupony rabatowe.

 

Wszystkie te przedmioty, a także inne, które nie pasują do naszych zaakceptowanych kategorii, zostaną usunięte lub ukryte w katalogu przez nasz zespół.

Jeśli podbijesz ogłoszenie, która narusza nasze Zasady Katalogu i musimy usunąć lub ukryć taką ofertę, nie będziemy mogli zwrócić Ci kosztów podbicia.

 

OGÓLNE ZASADY

 

•   Wszystkie przedmioty muszą być przypisane odpowiedniej kategorii oraz wystawione tylko raz.
•   Jeśli dodajesz więcej niż jeden przedmiot, każdy z nich musi być wystawiony oddzielnie i przypisany do odpowiedniej kategorii.
•   Listy ofertowe (zestawy) muszą zawierać "pakiet" lub "zestaw" w tytule i opisie aukcji. Każda lista pakietów musi zawierać łączną cenę pakietu, a elementy zawarte w pakiecie nie mogą być wymienione osobno.
•   Wszystkie przedmioty powinny mieć zaznaczony odpowiedni stan, zgodnie ze wskazówkami zawartymi tutaj.
•   Nie pozwalamy na wystawianie jakichkolwiek przedmiotów, w tym kosmetyków, akcesoriów, ubrań czy butów, które zostały nabyte w celach komercyjnych.

Za komercyjne uznaje się następujące ogłoszenia:
•   duża liczba nowych ubrań lub innych przedmiotów
•   duża liczba ubrań z metkami
•   te same ubrania w różnych rozmiarach i kolorach
•   ubrana bądź obuwie, których rozmiar zaznaczono jako “inne” albo “dostępne na zamówienie”
•   przedmioty, do których załączono tylko zdjęcia pobrane z Internetu
•   produkty z informacją "mogą zostać zamówione"

•    Nie pozwalamy na opisy w stylu “Sprzedane”, “Aktualnie wyprzedane”, “Sprawdź dostępność później” itp. Jeśli przedmiot został sprzedany bądź wymieniony, prosimy o oznaczenie go jako sprzedany bądź wymieniony.
•    Kiedy twoja cena sprzedaży jest niezwykle niska / wysoka i nie pasuje do prawdziwej ceny rynkowej, będzie traktowana jako aukcja. vinted.pl nie zachęca do sprzedaży w celach zarobkowych, dlatego też aukcje oraz licytacje w katalogu są zabronione. Sprawdź, jak ustawić prawidłową cenę.
•    Zdjęcia muszą przedstawiać przedmiot taki jakim on jest - bez potrzeby edycji obrazu. Zdjęcia muszą spełniać następujące kryteria:
•    Zdjęcia przedmiotu, który wystawiasz, muszą być zrobione przez ciebie lub przyjaciela w celu użycia ich w vinted.pl.
•    Zdjęcia stockowe są niedozwolone. Podobnie jak reklamy i znaki wodne na zdjęciach.
•    Zdjęcia muszą być wyraźne. Sprawdź nasze porady fotograficzne, aby uzyskać pomocne wskazówki. 
•    Pierwsze zdjęcie powinno wyraźnie przedstawiać wymieniony przedmiot. Możesz jednak dodać zdjęcia detali na dodatkowych zdjęciach.

 

SANKCJE

 

Zależy nam, aby vinted.pl było przyjaznym miejscem na zakupy. Jeśli jednak zauważymy, że dany użytkownik nie respektuje naszych zasad, możemy nałożyć kary.

•     Jeśli użytkownik naruszył regulamin, wyślemy ostrzeżenie oraz usuniemy bądź ukryjemy przedmiot, który jest niezgodny z naszymi zasadami. Jeśli otrzymasz wiadomość od administratorów dotyczących niewłaściwej oferty, masz 24h na podjęcie działania - po tym czasie oferta może zostać usunięta bez ostrzeżenia.

•     Jeśli użytkownik zdecyduje się zignorować ostrzeżenia, nie skontaktuje się z Zespołem Pomocy i / lub nie podejmie żadnych działań w celu naprawienia swoich naruszeń,  członkostwo na vinted.pl​ może zostać odwołane (zablokowane) na czas nieokreślony. 

Należy pamiętać, że naszym celem jest utrzymanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska dla naszych członków i gości do przeglądania, zakupów i spotkań towarzyskich. Rozumiemy, że istnieje wiele reguł, których należy przestrzegać i do których należy się odczytywać, w związku z czym niektóre z nich mogą być niejasne. Jeśli tak jest, skontaktuj się z naszym zespołem, a my z chęcią Ci pomożemy.

Czasami zdarzają się spory między użytkownikami - jeśli nie uda się ich rozwiązać bez udziału administracji, Administrator vinted.pl ma głos decyzyjny.

Administratorzy vinted.pl mają prawo zmieniać powyższe zasady.