Portfel Vinted: jak to działa

Do Portfela Vinted trafiają wszystkie pieniądze, które sprzedający zarabiają na Vinted, niezależnie od metody płatności użytej przez kupującego. Przechowywane tam środki są w pełni bezpieczne.

Nie musisz mieć pieniędzy w swoim Portfelu, żeby móc kupować na Vinted, i nie ma możliwości wpłacenia ich tam bezpośrednio.

Otrzymywanie płatności za sprzedane przedmioty
  1. Kupujący płaci za przedmiot → Kwota pojawia się w Portfelu Vinted sprzedającego ze statusem „oczekujące środki”
  2. Kupujący klika przycisk Wszystko OK po otrzymaniu zamówienia lub mijają 2 dni od dostarczenia zamówienia, w ciągu których kupujący nie zgłosi zastrzeżeń → Zamówienie jest zakończone → Status płatności zmienia się z „oczekujące środki” na „dostępne środki”
  3. Gdy środki w Portfelu sprzedającego staną się dostępne, użytkownik może:
Uwaga
Zamówienie zostało zakończone, ale przelane środki wciąż mają status „oczekujące”? To oznacza, że musisz aktywować swój Portfel Vinted.
Dlaczego używamy Portfela Vinted

Wstrzymywanie dostępności środków jest częstą praktyką na internetowych platformach sprzedażowych. Stosujemy ją, aby zapewnić bezpieczeństwo na Vinted zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

Jeśli coś pójdzie nie tak podczas transakcji, dzięki Portfelowi Vinted możemy zwrócić pieniądze kupującemu, chyba że w porozumieniu ze sprzedającym uda się mu znaleźć inne rozwiązanie.

 
Czy ta odpowiedź była pomocna? lub
Napisz do nas