na stronie: 20 50 100
brak zdjęcia

Dziewczyny jestem chora i już chyba nie myślę:/ Rano wzięłam aspiryne c a teraz wypiłam fervex. Jak myślicie nic mi nie będzie po połączeniu tych leków?

brak zdjęcia

eee żartujesz?
Jakbyś je przyjęła jednocześnie, albo w dużych ilościach to może, ale tak to raczej nic ci nie będzie

brak zdjęcia
Odpowiedz na wiadomość 17.04.2013 10:44, (podgląd)

nie można łączyć(z tego co wyczytałam), ale nie powinno nic ci się stać. Była pewna odległość w czasie od przyjęcia, i chyba nie wzięłaś jakiś wielkich ilości, prawda?

brak zdjęcia
Odpowiedz na wiadomość 17.04.2013 10:46, (podgląd)

odległość czasowa to około godziny. wzięłam tylko jedną tabletkę do rozpuszczania aspiryny c i jedną saszetkę do rozpuszczania fervexu

brak zdjęcia

a może do ulotki zajrzyj czy można łączyć paracetamol z kwasem acetylosalicylowym? Mi się wydaje że można, to nie są poważne leki.

brak zdjęcia

a nie lepiej zapytać na fachowym forum lub w aptece? Nie powinno łączyć się paracetamolu z lekami należącymi do grupy NLPZ jakim jest kwas acetylosalicylowy (aspiryna). Jednak przyjęte w małej dawce nie powinny Ci zaszkodzić, mimo wszystko uważaj na przyszłość

brak zdjęcia

nie panikuj mruga nic Ci nie będzie. jakbyś wzięła większe dawki to owszem ale tak to niet mruga

brak zdjęcia

w sumie minęło już 4 godziny to raczej nic mi już nie powinno być.
Dzięki dziewczyny.

jeżeli już jesteśmy w temacie przeziębienia i grypy to macie jakieś sposoby żeby się wyleczyć? bo mnie trzyma już tydzień:/

Nic Ci nie będzie wielki uśmiech Po prostu oba silniej działają, ale żeby Ci uszkodziło nerki czy wątrobę, to musiałabyś zjeść opakowanie paracetamolu i zagryźć opakowaniem tej aspiryny (wiadomo, że dla każdego ten próg jest inny, ale jednak po takich ilościach jakie przyjęłaś to nic Ci nie będzie).

Pytasz jak się wyleczyć. To zależy co Ci jest. U lekarza była?

brak zdjęcia
Odpowiedz na wiadomość 17.04.2013 13:22, (podgląd)

Mam kaszel, katar, boli gardło i lekką gorączkę. U lekarza nie byłam bo jak bym poszła to by mi od razu antybiotyki przepisał:/

brak zdjęcia

wielu osobom pomaga, m. in. mi pomaga aspiryna, polopiryna + duuże dawki witaminy c i rutozydu. Niestety cudów nie ma i swoje trzeba odczekać, a oprócz tego leżeć w łóżku i jesć dużo świeżych warzyw, owoców, pić herbatkę z miodem. Jeśli nie masz gorączki i silnego bólu gardła to powinno to w zupełności wystarczyć, w przypadku gorączki-leki z paracetamolem typu Gripex, Fervex

Kaszel suchy czy mokry?

brak zdjęcia
Odpowiedz na wiadomość 17.04.2013 13:24, (podgląd)

Z domowych: syrop z cebuli, herbata z miodem (ale nie wkładaj miodu do wrzątku, bo straci swoje właściwości; do ciepłej), herbata z imbirem podobno jest super (nie piłam; tak samo - nie do wrzątku), chodź w chustce na gardle/szaliku (niby nic, a daje dużo), inhalacje też podobno sporo dają drogom oddechowym (nawet zwykłą solą fizjologiczną, zresztą wygoogluj), pij dużo, zwłaszcza wody. Jak jeszcze coś sobie przypomnę, to napiszę.
A! I stawianie baniek BARDZO pomaga.

na stronie: 20 50 100